CORNERSTONE CS180

Përshkrim i shkurtër:

Cornerstone CS180 sintetike ROOFING underlayment Cornerstone CS180 Roofing Synthetic underlayment Ndihmë të mbrojtur shtëpinë tuaj nga dëmtimi Premium-Quality Kulmi Deck Mbrojtjen e "Premium-cilësisë së kulmit mbrojtjen kuvertë duhet të mbrojnë shtëpinë tuaj, duke siguruar një shtresë shtesë të mbrojtjes kritike mes herpes tuaja dhe kuvertë tuaj çati. Ajo ndihmon në parandalimin shi era të shtyrë (ose ujë nga burime të tjera) nga infiltrimi nën herpes tuaj dhe duke shkaktuar dëme në strukturën tuaj çati, ose o brenda ...


 • Port: Qingdao
 • Detail Product

  Produkt Tags

  CORNERSTONE CS180

  Sintetike Mbulim underlayment

  Cornerstone CS180 sintetike underlayment Roofing
  Ndihmë të mbrojtur shtëpinë tuaj nga dëmtimi 
  Premium-Quality Kulmi Deck Mbrojtjen e
  "Premium-cilësisë së kulmit mbrojtjen kuvertë duhet të mbrojnë shtëpinë tuaj, duke siguruar një shtresë shtesë të mbrojtjes kritike mes herpes tuaja dhe kuvertë tuaj çati. Ajo ndihmon në parandalimin shi era të shtyrë (ose ujë nga burime të tjera) nga infiltrimi nën herpes tuaj dhe duke shkaktuar dëme në strukturën tuaj çati, ose në brendësi të shtëpisë tuaj. Përveç kësaj, me cilësi premium mbrojtjen kuvertë çati do të:
  - të ndihmojë në uljen lagështi e dëmshme që mund të bëhen të bllokuar në kuvertë tuaj çati
  - Sigurimi i më të qëndrueshme mbrojtje rrjedhje se "Penarela" konvencionale 
  (e cila mund të kalbet ose të bëhet i brishtë para herpes tuaj të arrijnë jetën e tyre të dobishme )
  - Ndihmë herpes tuaj gënjeshtër banesë dhe uniforme, për një të mirë-looking çati mbaruar "
  zgjedhja më e mirë homeowner së
  - Speciale Dizajn lagështi-Control ... 
  Ndihmon hequr lagështi gati dy herë më shumë të dëmshme nga kuvertë tuaj çati si kryesor sintetike underlayment jo-breathable.
  - Ndërtimi qën ... 
  Non-ASPHALTIC, ndërtimi polypropylene nuk do të kalbet ose bëhet i brishtë (ndryshe nga Penarela konvencionale, që mund të shpërbëhet me kalimin e kohës).
  Zgjedhja më të mira profesionale e
  - Safer për instaluesit ... 
  sipërfaqja e projektuar posaçërisht ndihmon të sigurojë walkability shkëlqyer për instaluesit kundrejt Penarela konvencionale apo underlayments tipike sintetike. 
  - Deck-Side Coating ...
  veshja Anti-trung mbrapa ndihmon në përmirësimin e walkability, ndërsa gjithashtu ndihmon për të mbajtur të palëvizshme roll gjatë instalimit. 
  - Stronger ... 
  sintetike, jo të endura ndërtimi siguron të paktën 600% (dmth 7 herë) forcë më të madhe se lotsjellës standarde # 30 ndjerë. (Trapezoidale lot testimin forcë sipas ASTM D4533)

  Deri në 147% më të lartë pull-përmes gozhdë forcë se # 30 ndjerë ndihmon të mbajë produktin në vend. (Nail pull-përmes testimit sipas ASTM D3462)
  - Instalimi shpejtë ... 
  42 "roll gjerë ofron 17% më shumë mbulim për kurs se tradicionale 36" Penarela gjerë 
  - lehtë ... 
  Në 40 lbs. (18 kg), është afërsisht 33% të lehta se një rrotull # 30 ndjerë. 
  - Flexible Aplikimi ... 
  Rekomandohet për përdorim me sistemet ASPHALTIC zall kulmit. Mund të përdoret edhe me sistemet jo-ASPHALTIC, të tilla si propozoj, dru, metal, ose tjegull.
  Specifikimet e produktit
  - gjatësi Roll: 285.7 ft (86.9 m).
  - Gjerësia Roll: 42 në (1.07 m).
  - pesha Roll: 40 lbs. (18) për kg rrotull
  - përafërsisht. Mbulimi: 10 sheshet (.. 1,000 sq ft [92.9 m2]) per roll (xhiro Përjashton)


 • Previous:
 • Next:

 • produkteve të përafërta

   WhatsApp Online Chat !