CORNERSTONE CS110

Përshkrim i shkurtër:

Cornerstone CS110 sintetike ROOFING underlayment "gur themeli CS110 Synthetic Roofing underlayment Cornerstone CS110 është një shumë engineered, bashkangjitur mekanikisht, të veshura të endura underlayment sintetike mbulim për çative të pjerrta. dizajn të qëndrueshme dhe të lartë Cornerstone e forca së bashku me sipërfaqen e saj fibra grip këmbë siguron një përmirësim të konsiderueshëm mbi asfalt ngopur ndjerë. fibër Rrokje textured ecur sipërfaqe mund të chalked vetëm si ndjerë. Homeowner është zgjedhja më e mirë Jo oi ...


 • Port: Qingdao
 • Detail Product

  Produkt Tags

  CORNERSTONE CS110

  Sintetike Mbulim underlayment "

  Cornerstone CS110 sintetike Roofing shtresë ment
  Cornerstone CS110 është një shumë engineered, bashkangjitur mekanikisht, të veshura të endura underlayment sintetike mbulim për çative të pjerrta. Dizajn të qëndrueshme dhe të lartë Cornerstone e forca së bashku me sipërfaqen e saj fibra grip këmbë siguron një përmirësim të konsiderueshëm mbi asfalt ngopur ndjerë. Fibër Rrokje textured ecur sipërfaqe mund të chalked vetëm si ndjerë.

  zgjedhja më e mirë homeowner së

  No naftës kullimin - ka përmbajtje të rrezikshme material

  Lëshojnë sheshtë dhe nuk thithin ujë dhe rrudhë

  fleksibilitet në temperaturë të ulët

  Gone janë ditët e goditje të humbura dhe shpinat e thirrjes! Gurthemel CS110 është 6 herë më i fortë se # 30 ndjerë dhe për këtë arsye ofron rezistencë të lartë të erës dhe qëndrueshmëri përmes trafikut të rëndë çati dhe kushtet e këqija të motit. Qëndrojnë në rrugën e duhur, të marrë në më shumë vende pune dhe gjumi siguroi projektet tuaja CS110 do të mbeten të paprekura dhe të thata-në. Cornerstone CS110 do të ju kursejnë kohë dhe para me dëme më pak materiale dhe më pak postare-install riparime.
  Ndryshe asfalt ngopur Penarela tradicionale, gur themeli CS110 mund të përdoret në temperatura jashtëzakonisht të ulëta, pa u bërë e ashpër dhe të vështirë për të shpështjellem. Ajo gjithashtu nuk thahet, plas, ose vajra Leach në të nxehtit si ndjerë. Gurthemel CS110 është 100% sintetike dhe nuk do të thithin ujë dhe rrudha si ndjerë. Ajo shtrihet sheshtë dhe do të mbetet 100% indiferent për të myk.
  Cornerstone CS110 do të vazhdojë për të mbrojtur jetën e gjatë primare mbulim tuaj kohë pas ndjerë ka kthyer në pluhur! Ndryshe ndjerë, Gurthemel CS110 është mbështetur edhe nga garanci të kufizuar i një prodhues 20 vjeçare.
  Zgjedhja më të mira profesionale e
  - Safer për instaluesit ... 
  sipërfaqja e projektuar posaçërisht ndihmon të sigurojë walkability shkëlqyer për instaluesit kundrejt Penarela konvencionale apo underlayments tipike sintetike. 
  - Deck-Side Coating ...
  veshja Anti-trung mbrapa ndihmon në përmirësimin e walkability, ndërsa gjithashtu ndihmon për të mbajtur të palëvizshme roll gjatë instalimit. 
  - Stronger ... 
  sintetike, jo të endura ndërtimi siguron të paktën 600% (dmth 7 herë) forcë më të madhe se lotsjellës standarde # 30 ndjerë. (Trapezoidale lot testimin forcë sipas ASTM D4533)
  - Instalimi shpejtë ... 
  42 "roll gjerë ofron 17% më shumë mbulim për kurs se tradicionale 36" Penarela gjerë 
  - lehtë ... 
  Në 23.4 £ / (10.6 kg) Kjo është përafërsisht 60% të lehta se një rrotull # 30 ndjerë. 
  - Flexible Aplikimi ... 
  Rekomandohet për përdorim me sistemet ASPHALTIC zall kulmit. Mund të përdoret edhe me sistemet jo-ASPHALTIC, të tilla si propozoj, dru, metal, ose tjegull.
  Specifikimet e produktit
  -Roll gjatësi: 286 '87 / m
  - Gjerësia Roll: 42 në (1.07 m).
  peshë -Roll: 23.4 lbs / kg 10.6
  - përafërsisht. Mbulimi: 10 sheshet (.. 1,000 sq ft [92.9 m2]) per roll (xhiro Përjashton)


 • Previous:
 • Next:

 • produkteve të përafërta

   WhatsApp Online Chat !