Длабок здив Housewrap

Краток опис:

Длабок здив Housewrap бариера за влага длабок здив DB110 бариера за влага длабок здив Housewrap е неткаен, не-перфориран фолија, кои вработуваат напредна дише полимер технологија. Згради обложување на зидови (винил, тули, малтер, дрво и камен) е првата линија на одбрана против ветер управувано дожд и продор на вода, инсталирање на влага заштита господар времето и пареа бариера обезбедува средно слој на заштита одбрана и breathability на водена пареа Супериорен сурфактант отпорни ма. ..


 • Порт: Кингдао
 • детали за производот

  Тагови производ

  Длабок здив Housewrap

  влага бариера

  Длабок здив DB110 влага бариера
  Deep Breath Housewrap е неткаен, не-перфориран фолија, кои вработуваат напредна дише полимер технологија.
  Згради обложување на зидови (винил, тули, малтер, дрво и камен) е првата линија на одбрана против ветер управувано дожд и продор на вода, инсталирање на влага заштита господар времето и пареа бариера обезбедува средно слој на одбраната
  заштита и breathability на водена пареа
  Супериорен површински материјал отпорен прави не се прекине кога е изложен на силни детергенти
  Најдобро пукна и кинење комбинација со отпорни и УВ времето стабилност овозможува овој производ треба да се остави изложени до 6 месеци
  Оптимално рејтинг Перм овозможува трансмисија на водена пареа од структурата на ѕидот намалување на ризикот од оштетување на влага и појава на мувла во ѕидот празнина
  длабок здив производот не се прошири во топлина или договорот и да станат кршливи во ладна
  Дизајниран за употреба во сите услови, а температурата се движи
  длабок здив housewrap е високо отпорна на сурфактанти кои сериозно може да се намали отпорот на водата. Тоа е полесно за водата да помине низ мали дупки. Изложеност на овие хемикалии на работната локација и од страна на сопствениците на куќи во форма на моќ за перење решенија и детергенти е доста честа појава, па може да сметате на длабок здив да продолжи да обезбедува заштита долго по надворешноста обложување е инсталиран
  Спецификација на производот
  - Должина на ролната: 111.1 ft. (33,86 м)
  - ширина на ролната: 108 во (2.74 м).
  - тек тежина: 20.5 lbs. (9.3 kg) на ролна
  - Прибл. покриеност: 10 квадрати (.. 1.000 квадратни ФТ [92.9 m2]) на ролна (со исклучок на кругови)

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   WhatsApp Online Chat !