CornerStone CS180

Краток опис:

CornerStone CS180 синтетичката кров UNDERLAYMENT CornerStone CS180 Синтетички покривни Underlayment Помош заштита на вашиот дом од оштетување врвен квалитет заштита на покривот палуба "Премиум квалитет на покривот за заштита на палубата треба да се заштити вашиот дом преку обезбедување на критичните екстра слој на заштита помеѓу вашиот ќерамиди и вашиот покрив палубата. Тоа помага во спречување на ветер управувано дожд (или водата од други извори) од инфилтрираат под ќерамиди и да предизвика оштетување на вашиот покрив структура, или во внатрешноста на ...


 • Порт: Кингдао
 • детали за производот

  Тагови производ

  CornerStone CS180

  Синтетичката кров UNDERLAYMENT

  CornerStone CS180 синтетичка покривни Underlayment
  Помош заштита на вашиот дом од оштетување 
  врвен квалитет заштита на покривот палуба
  "Премиум квалитет на покривот за заштита на палубата треба да се заштити вашиот дом преку обезбедување на критичните екстра слој на заштита помеѓу вашиот ќерамиди и вашиот покрив палубата. Тоа помага во спречување на ветер управувано дожд (или водата од други извори) од инфилтрираат под ќерамиди и да предизвика оштетување на вашиот покрив структура, или во внатрешноста на вашиот дом. Покрај тоа, врвен квалитет заштита покривот палуба ќе:
  - помогне да се намали штетните влага која може да стане заробени на вашиот покрив палубата
  - Обезбедување подолготрајни заштита истекување од конвенционалните "felts" 
  (што може да изгние или да станат кршливи пред вашите ќерамиди стигнат до нивните корисни живот )
  - Помош вашиот ќерамиди лежи рамно и униформа, за подобар изглед на готовиот покривот "
  најдобар избор homeowner е
  - Специјални влага контрола Дизајн ... 
  помага да се отстрани речиси двојно повеќе штетни влагата од вашиот покрив палубата како водечки синтетички не дише underlayment.
  - Долгорочните изградба ... 
  Не-асфалтни, полипропилен изградба нема да изгние или стануваат кршливи (за разлика од конвенционалните felts, дека може да се распадне со текот на времето).
  Најдобар избор за професионалци
  - побезбеден за инсталаторски ... 
  Специјално дизајнирани површината помага да се обезбеди одлична walkability за монтери наспроти конвенционалните felts или типичен синтетички underlayments. 
  - дек-Side слој ...
  Анти-пропадна назад слој помага да се подобри walkability, додека, исто така, помага да се задржи на стационарни ролна за време на инсталацијата. 
  - Посилна ... 
  Синтетички, неткаен конструкција обезбедува најмалку 600% (односно 7 пати) кинење поголема од стандардните 30 # чувствува. (Трапезоидната солза сила тестирање според ASTM D4533)

  До 147% повисока ноктите повлекување преку сила од # 30 чувствував помага да се задржи на производот во место. (Помине повлекување преку тестирање според ASTM D3462)
  - Побрзо инсталација ... 
  42 "широк ролна обезбедува 17% повеќе покриеност по курс од традиционалните 36" широк felts 
  - Лесни ... 
  На 40 lbs. (18kg), тоа е околу 33% полесен од ролна # 30 чувствува. 
  - Флексибилни апликација ... 
  Се препорачува за употреба со асфалтни системи шиндра покрив. Исто така може да се користи со не-асфалтни системи, како што се чеша, дрво, метал, или плочка.
  Спецификации на производ
  - должина на ролната: 285,7 стапки (86,9 m).
  - ширина на ролната: 42 во (1.07).
  - тек тежина: 40 lbs. (18 кг) на ролна
  - Прибл. покриеност: 10 квадрати (.. 1.000 квадратни ФТ [92.9 m2]) на ролна (со исклучок на кругови)


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   WhatsApp Online Chat !