CornerStone CS110

Краток опис:

CornerStone CS110 синтетичката покриви UNDERLAYMENT "CornerStone CS110 Синтетички покривни Underlayment CornerStone CS110 е високо Инженерните, механички прикачени, обложени ткиво синтетички покриви underlayment за наклон покриви. трајни и висок дизајн сила CornerStone, заедно со своите влакна зафат одење површина обезбедува значително подобрување во однос асфалт заситени чувствував. стисок на влакна текстура одење површина, исто така може да се chalked исто како и чувствува. Најдобар избор homeowner е Не ОИ ...


 • Порт: Кингдао
 • детали за производот

  Тагови производ

  CornerStone CS110

  Синтетичката кров UNDERLAYMENT "

  CornerStone CS110 синтетичка покривни подлога вајќи
  CornerStone CS110 е високо Инженерните, механички прикачени, обложени ткиво синтетички покриви underlayment за наклон покриви. Трајни и висок дизајн сила CornerStone, заедно со своите влакна зафат одење површина обезбедува значително подобрување во однос асфалт заситени чувствував. Стисок на влакна текстура одење површина, исто така може да се chalked исто како и чувствува.

  најдобар избор homeowner е

  Нема нафта истекување - не е опасен материјал содржина

  Воспоставување рамна и не апсорбира вода и навремено

  Флексибилност ниска температура

  Поминаа деновите на удар-off и грбот повик! CornerStone CS110 е 6 пати посилно од # 30 чувствува и затоа нуди чувствувате ветер отпор и издржливост низ тешки покрив сообраќај и неповолни временски услови. Остане на вистинскиот пат, се на повеќе работни места и спиење увери вашиот CS110 проекти ќе останат непроменети и суво-во. CornerStone CS110 ќе ви заштедат време и пари со помала материјална штета, а помалку пост-инсталација поправки.
  За разлика од традиционалните асфалт felts заситени, CornerStone CS110 може да се користи во екстремно ниски температури без да стане беспомошна и тешко да unroll. Таа, исто така не се исуши, крек, или Лич масла во топлина како чувствував. CornerStone CS110 е 100% синтетички и не ќе ја апсорбира водата и навремено како чувствував. Таа ги рамна и ќе остане 100% отпорна на мувла.
  CornerStone CS110 ќе продолжи да се заштити вашиот долг живот основно кров долго после филц се претвори во прав! За разлика од филц, CornerStone CS110 е исто така поддржана од ограничена гаранција од 20 години производителот.
  Најдобар избор за професионалци
  - побезбеден за инсталаторски ... 
  Специјално дизајнирани површината помага да се обезбеди одлична walkability за монтери наспроти конвенционалните felts или типичен синтетички underlayments. 
  - дек-Side слој ...
  Анти-пропадна назад слој помага да се подобри walkability, додека, исто така, помага да се задржи на стационарни ролна за време на инсталацијата. 
  - Посилна ... 
  Синтетички, неткаен конструкција обезбедува најмалку 600% (односно 7 пати) кинење поголема од стандардните 30 # чувствува. (Трапезоидната солза сила тестирање според ASTM D4533)
  - Побрзо инсталација ... 
  42 "широк ролна обезбедува 17% повеќе покриеност по курс од традиционалните 36" широк felts 
  - Лесни ... 
  На 23.4 lbs / (10,6 кг) е околу 60% полесни од ролна # 30 чувствува. 
  - Флексибилни апликација ... 
  Се препорачува за употреба со асфалтни системи шиндра покрив. Исто така може да се користи со не-асфалтни системи, како што се чеша, дрво, метал, или плочка.
  Спецификации на производ
  -Roll должина: 286 '/ 87 m
  - ширина на ролната: 42 во (1.07).
  -Roll тежина: 23.4 lbs / 10.6 kg
  - Прибл. покриеност: 10 квадрати (.. 1.000 квадратни ФТ [92.9 m2]) на ролна (со исклучок на кругови)


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   WhatsApp Online Chat !